Preukaz žiaka

Preukaz žiaka je vyjadrením právneho statusu žiaka dennej formy štúdia (identifikačným dokladom) v podobe bezkontaktnej čipovej karty, ktorá spája v sebe množstvo výhod a benefitov. Môže ho získať každý žiak denného štúdia na základnej alebo strednej škole, ktorého škola je zapojená do projektu. Zoznam zapojených škôl.

Preukaz žiaka sa skladá z dvoch častí z čipového preukazu a po stránke vizuálnej z medzinárodného preukazu ISIC a EURO<26.

 

Spojenie týchto dvoch funkcií bolo základnou myšlienkou projektu, ktoré umožnilo žiakom využívať jednu kartu (namiesto 9-10 preukazov pre jednotlivé interné i externé aplikácie) na čo najviac aplikácií, ktoré sú pre neho potrebné a bežne dostupné.

 

Preukaz žiaka je možné používať:

 

 1. ako čipovú kartu:

 • v rámci školy v:

  • prístupovom, dochádzkovm alebo stravovacom systém

  • školskej knižnici

  • uzavretom platobnom okruhu – platby v rámci školy

  • reprografických službách

 • mimo školy ako:

  • dopravnú čipovú kartu na MHD, SADželeznice – nahrádza papierové potvrdenie pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach

  • elektronickú peňaženku

  • preukaz pre vedecké univerzitné knižnice - preukaz je možné používať ako preukaz čitateľa, nie je potrebné mať knižničný preukaz

 

 1. na základe vizuálu ako:

 • Medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC - zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu ISIC (international student identity card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozícii viac ako 40.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné licenciu ISIC využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

 • Európsku kartu mládeže EURO<26 - modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

 

Aktuálny zoznam stredných škôl zapojených do projektu a ďalšie informácie  nájdete TU.

Prečo práve nás?

...lebo poskytujeme našim zákazníkom komplexnú starostlivosť o naše produkty, ktoré im pomáhajú zvyšovať efektivitu práce pomocou implementovania inteligentných systémových riešení v oblasti informačných technológií založených na báze bezkontaktných čipových kariet ako identifikačného média. 

Kontaktujte nás

Výroky úspešných

"Kreativita je inteligencia, ktorá sa zabáva."

Albert Einstein

 

Odber newslettrov

CAPTCHA
Táto otázka slúži na rozpoznanie skutočných ľudských návštevníkov od automatizovaných SPAM botov.