News

Dopravný podnik Bratislava sa pripája do systému navigácie Ubian

Dopravný podnik Bratislava začal poskytovať dáta o cestovných poriadkoch do navigácie vo verejnej doprave Ubian. Pripojil sa tak k dopravcom, ktorí ďalším spôsobom uľahčili cestovanie verejnosti.

Od začiatku februára budú môcť cestujúci mestskou hromadnou dopravou používať novú mobilnú aplikáciu Ubian. Tá slúži na rýchle a jednoduché nájdenie odchodov spojov, plánovanie trasy a navigáciu v mestskej a prímestskej doprave. Používateľ pohodlne zadá cieľ svojej cesty, dostane potrebné údaje o trase a to z akéhokoľvek miesta - informácie o plánovanom príchode a odchode spojov, prípadne o nasledujúcom najlepšom spojení v prípade zmeškania. 

Veľkými výhodami aplikácie sú možnosti navigovania z akéhokoľvek miesta na adresu, nielen zastávku, prehľadné zobrazenie informácií o doprave na mape, nastavenia obľúbených zastávok alebo spojov, ako aj možnosti používania aplikácie bez pripojenia na internet. Práve možnosť využívania aplikácie aj v prípade výpadku internetového pripojenia, bol jedným z dôvodov, prečo sa DPB, a.s. rozhodol poskytnúť dáta o cestovných poriadkoch do aplikácie Ubian.

Aplikácia umožňuje pešiu navigáciu na miesto nástupu do vozidla a následné sprevádzanie používateľa až do cieľovej lokality po výstupe z vozidla, a to prehľadne priamo na mape. Okrem toho ponúka aj možnosť jednoducho upovedomiť cestujúceho o zastávke, na ktorej má vystúpiť, prípadne ho upozorniť na blížiaci sa prestup. „Aj to je jedna z výhod, ktoré má Ubian oproti obdobným produktom. Snažíme sa maximálne zjednodušovať používanie aplikácie, no zároveň ponechať čo najviac spôsobov ako sa dostať k hľadanej informácií,“ uviedol Branislav Jurčišin zo spoločnosti Transdata, s.r.o., ktorá aplikáciu navrhla.

DPB, a.s. plánuje čoskoro poskytnúť do aplikácie aj dáta o aktuálnych polohách vozidiel a ich meškaniach vrátane aktuálnej polohy vozidiel, ktorú momentálne poskytuje 14 dopravcov. V najbližšej dobe plánuje DPB, a.s. spustiť aj zobrazovanie polohy vozidiel v aplikácii, aby cestujúci získali ešte väčší komfort pri cestovaní verejnou dopravou.

Súčasnú verziu aplikácie pre systém Android si cestujúci môžu stiahnuť bezplatne z internetového obchodu Google Play. Viac informácií o aplikácii môžu cestujúci získať aj na stránke www.ubian.sk, či www.dpb.sk.

ZDROJ: www.dpb.sk

Prečo práve nás?

...lebo poskytujeme našim zákazníkom komplexnú starostlivosť o naše produkty, ktoré im pomáhajú zvyšovať efektivitu práce pomocou implementovania inteligentných systémových riešení v oblasti informačných technológií založených na báze bezkontaktných čipových kariet ako identifikačného média. 

Kontaktujte nás

Výroky úspešných

"Kreativita je inteligencia, ktorá sa zabáva."

Albert Einstein

 

Odber newslettrov

CAPTCHA
Táto otázka slúži na rozpoznanie skutočných ľudských návštevníkov od automatizovaných SPAM botov.